?:

Estetik Tedavi Yöntemlerin Günümüzdeki Yeri

Günümüzde estetik tedavilerin önemi giderek artmayı başarmıştır. Estetik tedavilerin genel yapılış amacı eksiklerimizi gidermektir ve bu yolda uygulanan tedavi, olduğumuz halden daha iyi bir hale getirmek için uygulanmaktadır. Lamine diş tedavisi de günümüz de kullanılan estetik tedavilerden bir tanesidir.

Bu yöntem temel manadan neden uygulanmakta ve ne gibi bir fayda sağlamakta gibi bir soru soracaksınız tabi ki hemen size bu konuda hızlıca açıklama yapalım.

Lamine diş tedavisinin en çok uygulandığı tedavi mantığı çoğunlukla diş şeklinin ve diş renginin bozukluğu sonucunda kullanılan ve sorunları çözen tedavi sistemidir. Bu yüzden lamine diş tedavisi estetik tedaviler arasında kritik bir tedavi sistemi olarak günümüzde insanlara diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır.
Lamine diş tedavisinin bir diğer adı olarak adlandırılan yaprak diş porselen malzemesinden hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Lamine diş uygulamalarında lamine kaplamalar çok sağlam malzemelerden üretilmektedir. Bunun yanı sıra renk değişimleri ve dişlerdeki bozulmalara karşı olan bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle günümüzde hem Türkiye’ de ve dünyada lamine diş tedavisi çok fazla tercih edilmeye başlanmış ve uygulanmıştır. Diş renkleri sorunlarında ve diş bozukluğu olan kişilerde lamine diş tedavisi uygulanabilmekte veya görülebilmektedir.

şikayetBunu rapor et

Lamine diş tedavisi insanlar üzerinde hangi durumlarda kullanılmaktadır?

Lamine diş tedavisi uygulanmadan önce tedavi sistemini hangi bireyler için uygulanabilir olduğunu maddeler halinde incelememiz gerekmektedir. Bu maddeler doğrultusunda sizlerde lamine diş tedavisi uygulayıp uygulamayacağınıza karar verebilirsiniz.

  • Eğer ön dişlerde ayrıklıklar var ise tedavi uygulanabilir.
  • Ön dişlerde aşınma bulunması durumunda tedavi uygulanabilir.
  • Ön diş kısmında çatlamalar bulunuyor ise lamine diş tedavisi uygulanabilir.
  • Ön dişlerde eğer kırılmalar gerçekleşiyorsa lamine diş tedavisi bu konu üzerinde uygulanabilir.
  • Çapraşık dişlerin daha iyi bir hal alması açısından tedavi uygulanabilmektedir.
  • Lekeli ve renk değişimi olan dişlerde tedavi süreci uygulanmaktadır.

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.