?:

Lingual Tedavinin Faydaları

Lingual ortodonti tedavisinin çıkış amacı dünya üzerinde insanların diş tedavisi alanında ki estetik bozuklukları veya korkuları ortadan kaldırmaktadır. 1950’li yıllarda tedavi sistemi geliştirilmeye başlanmış ancak zamanın yetersiz teknoloji sayesin de yeteri kadar gelişmemiş ve ilgi görmemiştir. Ancak günümüze kadar teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tedavisi sistemi çok iyi bir şekilde geliştirilmiş insanlar üzerinde çok daha rahat bir şekilde kullanabilecek hale getirilmiştir.

Lingual tedavi sisteminin asıl amacı tüm çapraşıkların ve diş yapısında ki bozuklukların tekrardan düzeltilmesi adına gerçekleştirilen bir tedavi sistemidir.

Bu yöntemde diğer ortodonti tedavi sisteminde ayıran en özellik dişlerin arka tarafından uygulanan bir tedavi sistemidir.  Normal ortodonti tedavisine benzemektedir diş teli ile yapılan bir tedavidir ancak dilin ön yüzeyine yapılan bir tedavi sistemidir. Uygulanan lingual tedavi’ de ilk haftalarda dil yüzeyinde çeşitli aşınmalar gerçekleşebilir ancak merak etmeyin bu duruma en fazla 2 hafta içerisin de alışacaksınız.

şikayetBunu rapor et

merhabalar bu tedavi sistemini nasıl uygulatabilirsinz

Bu tedavi sistemini uygulayan doktorlar alanında uzman olan doktor tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Lingual tedavi sistemi çok dikkatli ve özenli yapılan bir tedavi olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu alanda uzman olan doktorların ortodontist belgesi olması gerekmektedir. Lingula tedavi sistemi kişinin ağız yapısına uygun bir şekilde üretilerek hastalaya uygulanmaktadır. Diş teli takıldıktan sonra tedavinin tamamlanma süresi ortalama olarak 1 veya 2,5 yıl sürebilmektedir.

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.