?:

Tedavi maliyeti her zamankinden daha uygun!

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, ortodontist sayısının artması ve rekabetin yükselmesi sonucu ortodonti fiyatları geçmiş yılara oranla daha makul seviyelere gerilemiştir. Çarpıcı bir örnek vermek gerekir ise; yakın zamanda yapılan bir araştırmada Türk kadınının kuaför masrafının aynı uzunluktaki ortodontik tedaviden daha fazla tuttuğu hesaplanmıştır!

Buna karşılık dışarıdan uygulanan geleneksel ortodontik tedaviler ile kıyaslandığında Lingual Ortodonti fiyatları tedaviyi yapacak Lingual Ortodontist sayısının az olması, tedavide kullanılacak tel ve braketlerin laboratuvar ortamında kişiye özel hazırlanması gibi sebeplerden dolayı daha yüksektir.

Şeffaf plak tedavisinin maliyeti ise üretimi yapan firmaya ve vakada kullanılacak plak sayısına göre değişmekle birlikte genel olarak geleneksel ortodonti ve lingual ortodonti fiyatları arasındadır. Bu tedavide maliyetten daha önemlisi hastada mevcut olan ortodontik bozukluğun plak tedavisi ile düzelip düzelmeyeceğidir. Şeffaf plak tedavisi ile ilgili yapılacak yanlış bir seçimde hem arzu edilen sonuç alınamayacak hem de yapılan masraf boşa gidecektir.

Bununla birlikte hangi yöntemi tercih ederseniz edin ortodonti ile kazanacağınız sağlıklı ve mutlu gülümsemenin hayat boyu sağlayacağı avantajları göz önünde bulundurduğunuzda harcadığınız paranın karşılığını gerçekten aldığınızı göreceksiniz!

şikayetBunu rapor et

Diş teli tedavisi için fiyat almak istiyorum ancak hem işinde uzman hemde çok pahalı olmayan bir ortodontist varmıdır acaba ?

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.