?:

Yetişkin ortodonti

Ortodonti sadece çocuklar ve gençler için değildir. Aslında, ortodontik tedavide her 5 hastadan 1'i bir yetişkindir. Hiç kimse ortodontik tedavi için çok yaşlı değildir.

Yetişkinler çocuklara benzer nedenlerle ortodontik tedavi ararlar. Bazı yetişkinlerin çocukken ortodontik problemleri vardı, ancak şimdiye kadar bunları düzeltemediler. Çocuk olarak tedavi gören diğerlerinin, nüksetme veya ilk tedavide sınırlamalar nedeniyle yetişkin olarak daha fazla tedaviye ihtiyacı olabilir.

Yetişkin Ortodontisinin Yararları

Yetişkinler ortodontik tedaviden aşağıdakiler dahil birçok şekilde yararlanabilir:

  • Daha estetik ve güzel bir gülümseme yaratmak için dişleri hizalayın
  • Uzun süreli tutucu yıpranması nedeniyle önceki ortodontik tedaviden sonra doğru nüks
  • Özellikle kalabalık veya üst üste binen alt ön dişler için fırçalama ve diş ipi yeteneğini geliştirin
  • Daha iyi veya daha rahat bir ısırık ve çiğneme yeteneği yaratın
  • Eksik dişleri ele alın
  • Dişler arasındaki boşluklar
  • Taşlama veya kötü ısırma nedeniyle dişlerde aşırı aşınmayı azaltın
  • Üst ve alt çeneler arasındaki tutarsızlıkları düzeltmek için çene cerrahisi.

Acı | rahatsızlık

Ortodontik tedavi yetişkinler için çocuklardan daha rahatsız değildir. Ortodontik tedavi gören yetişkinler, çocuklarla aynı ağrı seviyesini bildirmektedir (yetişkinler bize ağrı hakkında daha fazla istekli olsalar da).

Tipik olarak, dişler bir ortodontik ayardan 12-24 saat sonra en rahatsız olur ve 3 ila 5 gün içinde kaybolur. Modern cihazlar daha küçüktür ve kullanımı daha rahattır. Yeni titanyum teknolojisi ile modern teknikler, dişleri daha hızlı ve verimli bir şekilde hareket ettirirken rahatsızlığa neden olmak için dişlere daha az baskı uygular. Ayarlamalar arasında gereken süreyi her 6-10 haftada bir azaltır. Tedavi süresi ortalama 15-18 ayda tamamlanır.

şikayetBunu rapor et

Ortalama bir Yetişkin ortodonti maliyeti ne kadardır?

Yetişkin ortodontik tedavi ücreti, çocuk veya ergen tedavisi ile aynı şekilde belirlenir. Sorunun ciddiyetine, düzeltmenin karmaşıklığına, kullanılan cihazlara ve düzeltilecek süreye bağlıdır. Her ne kadar yetişkin ortodonti zaman ve kaynak yatırımı gerektirse de getirisi buna değer. Sağlıklı ve çekici bir gülümsemenin değeri paha biçilemez. Modern ortodonti sayesinde, iyi görünen ve iyi işlev gören dişlere sahip olmak her yaşta zevk alınabilecek bir şeydir

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.